شال و روسری

انواع پارچه شال و روسری

 انواع پارچه شال و روسری، پارچه هایی که در تولید و دوخت شال و روسری بیشترین استفاده را دارند پارچه های زیر می باشند:

پارچه ابریشمی برای روسری

پارچه ای با الیاف طبیعی که ماندگاری بالایی دارد به همین خاطر هم از قیمت بالاتری برخوردار است. یک پارچه نرم و لطیف، سبک و محکم است که برای تمام روزهای سال می توان از آن استفاده کرد.

پارچه ساتن روسری

از خصوصیات این پارچه می توان به صاف و براق بودن آن اشاره کرد. تا حدودی می توان از آن به عنوان یک پارچه مجلسی نام برد. قیمت پارچه سات روسری از پارچه ابریشم کمتر می باشد.

پارچه نخی شال و روسری

بهترین پارچه شال و روسری برای روزهای تابستانی چرا که این پارچه ها قابلیت هدایت گرما به بیرون را دارند یعنی گرمای بدن را به بیرون منتقل می کنند. پارچه های نخی جزئی از پارچه های پنبه ای محسوب می شوند. از ویژگی هایی که باعث شده افراد زیادی از این پارچه برای شال و روسری استفاده کنند ،سر نخوردن روی سر می باشد. شال و روسری هایی که جنسی صاف و لیز مانند ساتن دارند معمولا سُر می خورند اما این اتفاق برای پارچه های نخی هیچ گاه به وجود نمی آید. همچنین این نوع از پارچه به راحتی اتو می شود.

پارچه حریر مخصوص روسری و شال

آخرین پارچه ای که می خواهیم در معرفی انواع پارچه شال و روسری به آن بپردازیم، پارچه حریر می باشد، که همان انواع پارچه های ابریشمی است که از لطافت و خنکی بالایی برخوردار است. از این شال و روسری های حریر نیز بیشتر در مهمانی و مجالس استفاده می شود. اگر سُر خوردن روسری  برای شما به یک مسئله ی جدی تبدیل شده، باید بگوییم پارچه های حریر بیشتر از پارچه های نخی از روی سر لیز می خورند و در عین حال قیمت بالاتری نسبت به پارچه های نخی دارند.

پارچه ژاکارد روسری و شال

پارچه های ژاکارد پارچه های طرح داری هستند که برخلاف دیگر انواع پارچه ها طرح روی آن ها چاپی نیست و تمام طرح ها هنگام بافت پارچه روی آن ایجاد می شود. ژاکارد می تواند جنس های مختلفی داشته باشد و از الیاف های متنوعی ساخته شود. این الیاف می تواند، پنبه، کتان، ابریشم، پشم یا الیاف های ترکیبی باشد.

شال و روسری های یکه از جنس ژاکارد پنبه ای هستند از آن ها به عنوان ژاکارد نخی نیز یاد می شود، این نوع شال و روسری ها خنک، سبک، ضد چروک و ضد حساسیت هستند.

روسری و شال هایی که از پارچه های ژاکارد ساخته شده خصوصیاتی مانند صاف، نازک و براق بودن دارند. پارچه های ژاکارد ابریشمی از براق تا مات موجود هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *